Jak žít zdravě a ještě zdravěji?
Motivace | Jídelníčky | Tréninky
Úvod > Novinky > Jak žít zdravě a ještě zdravěji?

Jak žít zdravě a ještě zdravěji?

Uvědomne si, že naše tělo je tvořeno z více než 70% vody, a proto bychom měli dělat vše pro to, abychom ho udrželi v perfektní kondici. Nejsme tvořeni z Éček, které jsou nám v dnešní době podávány častěji, než bychom si vůbec uvědomovali.

 

Co bychom tedy měli zařadit do svého každodenního jídelníčku?

Ovoce: Ananas, Kiwi, Kokos

Zelenina: Brambory, Červená řepa, Česnek, Fazole, Mrkev, Rajčata, Romanesco, Zelí

Pokud vám nevyhovuje ovoce či zelenina v přírodním stavu, můžete si v pohodlí domova udělat smoothie drink, zkombinovat tak více druhů ovoce či zeleniny a udělat si tak chutný nápoj, který bude mít stejnou energetickou hodnotu a poslouží jako svačina do práce nebo školy.

 

A co z něj vyškrtnout?

Éčka se s největší pravděpodobností objevují v potravinách s vysokou trvanlivostí. Mohou to být například: čokoládové tyčinky, práškové náhrady mléka, pytlíkové polévky, rozpustné nápoje, energetické nápoje, některé pudingy apod...

Mohli bychom zde pokračovat ještě dlouho, ale Éčka mohou také zvyšovat aroma a chuť potravin.

Neobyčejně zdravou a chutnou stravou je ovoce a zelenina. Kdo ke zdravé stravě přidá pořádnou dávku pohybu, může žít zdravě a ještě zdravěji. Každý den bychom si měli dopřát blahodárnou vlákninu pro trávení, která správně působí na střeva, minerály a vitaminy, které získáváme z ovoce, zeleniny, luštěnin, ořechů a celozrnných potravin.

 

Celozrnné pečivo obsahuje klíčky a obaly semen, které jsou bohatší o vitaminy, než pečivo z bílé mouky. Celozrnné výrobky se zeleninou a ovocem jsou důležitým zdrojem vlákniny, která naplní žaludek a tím vás zasytí. Zároveň aktivuje činnost střev, neutralizuje škodlivé střevní bakterie a jedovaté látky, a tím přispívá ke snížení hladiny cholesterolu v krvi.

 

Ovoce a zelenina nám poskytuje všechno, co našemu tělu prospívá a navíc pomáhá při obnově buněk, napomáhá při léčení různých nemocí, při hubnutí bez drastických diet a zpomaluje stárnutí. Všechny druhy ovoce a zeleniny, které obsahují vitaminy A, skupiny B, C, E snižují riziko rakoviny.